Zahlavi

Novinky

Vyhledávání

Vybrané období: všechny dokumenty
08. 04. 2024

ÚJF hledá seniorní vědce či postdoktorandy do Laboratoře tandetronu, Laboratoře nanomateriálů a do Oddělení jaderné spektroskopie.

19. 03. 2024

Teoretický fyzik Ing. Jiří Hošek, DrSc., převzal ve čtvrtek dne 14. března 2023 během slavnostního ceremoniálu v sídle ÚJF v Řeži dekret o jmenování do pozice emeritního vědeckého pracovníka AV ČR. Listinu Dr. Hošek převzal z rukou ředitele ÚJF Ondřeje Svobody.

06. 03. 2024

Nejstarší známé lidské osídlení v Evropě leží nedaleko města Korolevo na západě Ukrajiny. Prokázal to výzkum mezinárodního týmu pod vedením Romana Garby z Ústavu jaderné fyziky AV ČR a Archeologického ústavu AV ČR, Praha, dosud se za nejdříve obydlené místo považovalo naleziště ve Španělsku. Výstupy, které dnes publikoval časopis Nature, také dokládají, že první lidé využili teplých meziledových cyklů a kolonizovali Evropu z východu nebo jihovýchodu na západ. Přesné datování vzorků z Koroleva umožnily nedávné pokroky v matematickém modelování v kombinaci s aplikovanou jadernou fyzikou.

01. 03. 2024

Na konci února 2024 byla otevřena 3. výzva k předkládání výzkumných návrhů TransNational Access (TNA) v rámci projektu ReMade@ARI (ReMade-TNA).

23. 02. 2024

Ústav jaderné fyziky AV ČR je jedním ze subjektů, které se podílejí na výzkumných úkolech projektu s názvem Výzkum základních stavebních kamenů hmoty s využitím špičkových technologií (FORTE). Koordinátorem projektu je Fyzikální ústav AV ČR.

07. 02. 2024

Ve středu dne 17. ledna 2024 se v reprezentačních prostorech Vila Lanna v Praze uskutečnilo výroční setkání Vědeckého poradního sboru (SAC – Scientific Advisory Committee) projektu FAIR-CZ. V rámci tohoto projektu, jehož koordinátorem je Andrej Kugler z ÚJF AV ČR, je zajišťován český podíl na budování nového evropského urychlovače FAIR (Facility for Antiproton and Ion Research GmbH). Pražského jednání se zúčastnil vědecký ředitel projektu Paolo Giubellino a ředitel ÚJF Ondřej Svoboda.

05. 02. 2024

V rámci projektu ReMade@ARI byla vyhlášena již druhá výzva ReMade-SME pro malé a střední podniky (MSP) provádějící výzkum v oblasti cirkulární ekonomiky. Ústav jaderné fyziky AV ČR je jednou z 50 evropských institucí, jejichž výzkumné kapacity jsou do projektu zapojeny.

19. 01. 2024

Získejte stáž v Ústavu jaderné fyziky v rámci druhé výzvy mezinárodního programu MERIT (Mobility Programme for Excellence in Research, Innovation and Technology), klíčového projektu Středočeského inovačního centra. Výzva je otevřená do 15. dubna 2024.

05. 12. 2023

Ústav jaderné fyziky AV ČR se jako jeden z osmi partnerů zapojí do projektu AMULET (Advanced MUltiscaLe materials for key Enabling Technologies), který uspěl ve výzvě Špičkový výzkum v rámci Operačního programu Jan Amos Komenský.

04. 12. 2023

Ve dnech 29. 11. – 1. 12. 2023 se v reprezentativních prostorech vily Lanna v pražské Bubenči uskutečnilo každoroční zasedání Mezinárodního poradního sboru ÚJF (MPS ÚJF).