Zahlavi

Ředitelé FAIR promluví 24. listopadu na FJFI ČVUT v Praze

23. 11. 2022

Ve čtvrtek 24. listopadu v 16.00 budou na FJFI ČVUT v Praze v posluchárně B-103 přednášet prof. Paolo Giubellino, dlouholetý vedoucí experimentu ALICE v CERNu a nynější vědecký ředitel urychlovačové infrastruktury FAIR, a technický ředitel FAIR Jörg Blaurock.

Oba budou hovořit o vědecké náplni, potenciálních objevech, nových technologiích a technických výzvách, které nás čekají při výstavbě a provozu FAIR. Dr. Pradeep Ghosh pak představí program GET_Involved, který umožní účast studentů a vědeckých pracovníků ČVUT na stážích a výzkumu v rámci FAIR/GSI.

Po přednáškách bude následovat setkání se studenty a pracovníky FJFI i dalšími zájemci, včetně diskuse o vědeckých plánech i pracovních příležitostech.

FAIR (Facility for Antiproton and Ion Research) je mezinárodní laboratoří pro výzkum antiprotonů a iontů, budovanou v návaznosti na Německé národní centrum GSI Helmholtzzentrum für Schwerionenforschung v Darmstadtu. V rámci toho projektu vzniká jeden z největších komplexů urychlovačů částic a experimentálních zařízení na světě. Na jeho výstavbě se podílí i Česká republika, zejména ÚJF AV ČR, který ve FAIR zastupuje i ČR jako přidruženého člena.

Program:

16:00 - Universe in the lab (P. Giubellino)

16:30 - Technical challenges at Mega Science Facility (J. Blaurock)

17:00 - Opportunities at FAIR and GSI (P. Ghosh)