Zahlavi

Novinky

Vyhledávání

Vybrané období: všechny dokumenty
04. 10. 2018

Opět po roce v rámci Týdne vědy a techniky proběhne od 9. do 10. listopadu tradiční Den otevřených dveří v řežském areálu, na němž se podílí kromě ÚJF AV ČR i ÚJV ŘežCentrum výzkumu Řež a Ústav anorganické chemie AV ČR.

27. 09. 2018

Ve Výstavní síni Ladislava Čepeláka na veltruském Městském úřadě v Palackého ulici můžete až do 11. října vidět komorní výstavu fotografií Michala Dobeše, vedoucího Referátu radiační ochrany a bezpečnosti práce ÚJF.

07. 09. 2018

Náš stánek, přesněji řečeno stan, jste mohli vidět 5. září po celý den na letošním 6. ročníku Festivalu vědy s podtitulem „zábavná (nejen) vědecko-technická laboratoř na Kulaťáku“, kterou pořádá ČVUT na Vítězném náměstí v pražských Dejvicích nedaleko svého areálu.

30. 07. 2018

Na letošním ročníku zřejmě největšího tuzemského hudebního festivalu Colours of Ostrava 2018 se od 18. do 21. července v rámci tzv. Science Garden poprvé představil i ÚJF. Stalo se tak v rámci aktivit neformální popularizační skupiny IPPOG ČR, sdružující kromě našich pracovníků i zaměstnance a studenty Univerzity Karlovy (MFF UK), Českého vysokého učení technického v Praze (FJFI ČVUT), Slezské univerzity v Opavě (FPF SU) a Univerzity Palackého v Olomouci (SLO UP).

28. 06. 2018

Ing. Martina Klímová obdržela při slavnostní promoci 26. června ocenění a finanční odměnu za nejlepší diplomovou práci Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů České zemědělské univerzity v Praze ...

26. 06. 2018

V týdnu 12.–15. června 2018 se v Brookhavenské národní laboratoři (BNL) v USA konala tradiční konference “RHIC/AGS Annual Users' Meeting”. Na této konferenci byly prezentovány nejnovější výsledky z vědeckého programu na urychlovačích RHIC (Relativistic Heavy Ion Collider) a AGS (Alternating Gradient Synchrotron) v BNL za uplynulý rok zahrnující produkci těžkých kvarků a kvarkonií, výsledky studia fázového diagramu jaderné hmoty, malých srážkových systémů, jetů a spinu protonu.

25. 06. 2018

Již potřetí jsme se stánkem ÚJF zúčastnili Veletrhu vědy, popularizační akce pořádané Akademií věd ČR v rámci projektu Otevřená věda. Proběhl od čtvrtka 7. do soboty 9. června ve dvou halách veletržního areálu PVA EXPO v pražských Letňanech. Stánek připravovali již od středečního odpoledne Vladimír Semián a Miroslav Dočkal s Martinou Lužovou, která na Veletrh dorazila s kufry přímo ze své stáže v ruské Dubně, a díky pomoci Jaroslava Laufky, který zajistil odvoz nás i materiálu. Náš stánek byl opět poměrně malý, ale o to větší byl chvílemi počet zájemců před ním. Protože to nebylo poprvé, pořadatelé s tím počítali a nechali před stánkem dostatek volného prostoru, což se ukázalo jako velmi prozíravé.

15. 06. 2018

V německém Technologickém ústavu Karlsruhe (KIT) oficiálně zahajuje v pondělí 11. června 2018 měření spektrometr KATRIN (The KArlsruhe TRItium Neutrino experiment).

08. 06. 2018

ÚJF AV ČR vás srdečně zve na veřejnou přednášku, kterou prosloví Prof. John Womersley, generální ředitel ESS ERIC, 15. června ve Velkém sále Akademie věd ČR na Národní třídě v Praze.

24. 04. 2018

Prosluněná jarní nálada provázela návštěvu předsedkyně Akademie věd ČR Evy Zažímalové v Ústavu jaderné fyziky AV ČR. V doprovodu místopředsedy Jana Řídkého a dalších členů Akademické rady se seznámila s vývojem a úspěchy našeho ústavu v posledních letech.